KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 14299106
nr 1429 9106
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Etsningar, 2 st, Signerade, yttermått inklusive ram: 19x23-31x41cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 1 november 2021
kl 20:17:52
300 kr
450 kr
500 kr
900 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
6
1.100 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman